У середу, 29 травня, у Баку відбувся фінальний матч Ліги Європи сезону 2018/2019, у якому зустрічалися два лондонських клуби Челсі й Арсенал

Переможцем з вирішального протистояння двох представників англійської Прем’єр-ліги вийшли Сині, здобувши впевнену перемогу над Канонірами.

Після безгольового першого тайму Челсі до середини другої половини зустрічі відправив у ворота суперника три м’ячі. Арсеналу вдалося відквитати один гол, але в підсумку команда Мауріціо Саррі знову довела рахунок до розгромного – 4:1.

Обидві команди обережно розпочали фінальний матч, придивляючись один до одного і не поспішаючи розкриватися, що зумовило спокійний перебіг гри на стартових хвилинах. Перший небезпечний момент вдалося створити Арсеналу на десятій хвилині, коли після подачі з флангу Кепа невдало вибив м’яч прямо на ногу Обамеянгу, але той не зміг влучити у порожні ворота.

Надалі Каноніри постаралися взяти гру під свій контроль, почавши нагнітати ситуацію біля воріт своїх лондонських сусідів. Арсеналу вдалося створити кілька гострих моментів, як вихід один на один Ляказетта чи дальній постріл над поперечиною від Джаки, але всі старання команди Унаї Емері не були втілені в голи.

Челсі активізувався після півгодини гри, почавши також створювати небезпеку біля воріт суперника. Азар вивів на ударну позицію Емерсона, з ударом якого з близької відстані Чех впорався. Через кілька хвилин колишній голкіпер Синіх, який проводив останній матч у професійній кар’єрі, знову врятував Канонірів, зреагувавши на удар низом у виконанні Жиру з лінії штрафного.

Каменських роздяглася і показала, як пощастило Потапу: “Цю жінку хочуть усією країною”

Головні події фіналу Ліги Європи розгорнулися в другому таймі. Від початку другої половини зустрічі Челсі знову заволодів ініціативою і зумів відрити рахунок в протистоянні. На 49-й хвилині Емерсон виконав подачу в штрафний, де Жиру, зігравши на випередження, в падінні пробив головою точно в нижній кут воріт, ставши тим самим з 11-ма голами найкращим бомбардиром нинішнього розіграшу Ліги Європи.

Пропущений гол змусив Арсенал розкриватися і йти вперед, щоб вирівняти становище, за що номінальні гості в підсумку і поплатилися. На 60-й хвилині Азар увійшов з лівого краю в штрафний і віддав у центр точно під удар Педро, який розстріляв ворота Чеха. Уже за п’ять хвилин Жиру був збитий у штрафному Канонірів, заробивши для своєї команди пенальті. Азар впевнено реалізував удар з одинадцятиметрової позначки, розвівши м’яч і Чеха по різних кутах.

Арсеналу вдалося досить швидко відіграти один м’яч. На 69-й хвилині Івобі, який вийшов на заміну, вдало зіграв на підбиранні перед штрафним і ефектним ударом з льоту відправив м’яч під дальню штангу. Однак вже через три хвилини Челсі знову зробив свою перевагу розгромною. Азар, який з великою долею ймовірності проводив прощальний матч за Синіх і влітку залишить команду, оформив дубль, отримавши передачу від Жиру і практично з лінії воротарського в упор розстрілявши ворота Чеха.

У час, що залишився, Челсі міг добивати Арсенал після ударів Вілліана й Аспілікуети, втім, і Каноніри мали чудові моменти, щоб скоротити відставання, але до кінця матчу рахунок залишився незмінним.

Таким чином, наставник Челсі Мауріціо Саррі в свій дебютний сезон у Лондоні зумів виграти з командою Лігу Європи, що також стало його першим трофеєм у тренерській кар’єрі.

Ліга Європи. Фінал

Челсі – Арсенал 4:1

Голи: Жиру 49, Педро 60, Азар 65 (пен.), Азар 72 – Івобі 69

Челсі: Кепа, Емерсон, Луїс, Крістенсен, Аспілікуета, Ковачіч (Барклі, 76), Жоржиньйо, Канте, Азар (Дзаппакоста, 89), Жиру, Педро (Вілліан, 71)

Арсенал: Чех, Монреаль (Гендузі, 66), Кошельни, Сократіс, Колашинац, Джака, Торрейра (Івобі, 67), Мейтланд-Найлз, Озіл (Віллок, 77), Обамеянг, Ляказетт

Попередження: Педро 56, Крістенсен 68

Варто зазначити, що Арсенал не тільки програв фінал, але й не скористався можливістю завоювати путівку в груповий етап Ліги Європи на наступний сезон і тепер знову зіграє в Лізі Європи. Челсі ж і так кваліфікувався до групового раунду головного європейського клубного турніру, посівши третє місце в чемпіонаті Англії.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.