У четвер, 9 травня, відбулися матчі-відповіді в півфінальних протистояннях Ліги Європи

Арсенал, здобувши домашню перемогу 3:1, зустрічався на виїзді з іспанською Валенсією, а ще один лондонський клуб Челсі після виїзної нічиєї 1:1 приймав на своєму полі франкфуртський Айнтрахт.

Каноніри в другому поєдинку з Кажанами знову виявилися сильнішими за суперника, вигравши з рахунком 4:2 і оформивши путівку в фінал. У протистоянні кривдників українських клубів в нинішньому розіграші Ліги Європи, які по ходу турніру вибили Шахтар і Динамо, для визначення переможця знадобилася серія пенальті, влучнішими в якій були лондонці і тепер поборються за трофей.

Арсенал

Валенсія в матчі-відповіді з Арсеналом досить швидко змогла відкрити рахунок завдяки точному удару Гамейро на 11-й хвилині, але довго утримувати перевагу господарям не вдалося. Уже через шість хвилин Обамеянг вирівняв становище – форвард Канонірів ударом із-за меж штрафного вразив нижній кут воріт. Іспанська команда продовжувала свої спроби відігратися після поразки в першому поєдинку, але особливої ​​небезпеки біля воріт гостей не виникало.

На початку другої половини зустрічі Арсеналу вдалося вперше в цьому матчі вийти вперед, що практично позбавляло господарів шансів на загальний успіх у протистоянні, оскільки тепер їм потрібно було забивати вже чотири голи. Ляказетт на 50-й хвилині прийняв м’яч у штрафному, розвернувся, звільнившись від захисників, і пробив точно в дальній кут.

Медики приголомшили причиною смерті Доренко: «Не пов’язана з ДТП»

Через вісім хвилин Гамейро зробив дубль, зрівнявши рахунок у матчі, але в підсумку Арсеналу вдалося і в другій зустрічі здобути впевнену перемогу з різницею в два м’ячі завдяки Обамеянгу. Спочатку нападаючий лондонців замкнув простріл у воротарський, зігравши на випередження, а потім оформив хет-трик, розстрілявши ворота Валенсії з близької відстані.

Ліга Європи. 1/2 фіналу. Матч-відповідь

Валенсія – Арсенал 2:4 (перший матч 1:3)

Голи: Гамейро 11, Гамейро 58 – Обамеянг 17, Ляказетт 50, Обамеянг 69, Обамеянг 88

Арсенал

У паралельному поєдинку путівку в фінал Ліги Європи розіграли ударами з одинадцятиметрової позначки. Після нічиєї 1:1 в першій зустрічі Челсі й Айнтрахт у матчі-відповіді довели справу до серії пенальті, переможцем з якої вийшов англійський клуб.

У першій половині зустрічі лондонська команда володіла перевагою і змогла вийти вперед в середині тайму. На 28-й хвилині Азар вивів на ворота Лофтуса-Чіка, а той практично з кута воротарського відправив м’яч під дальню штангу.

Однак уже на початку другого тайму Айнтрахту вдалося відігратися і зрівняти рахунок у двоматчевому протистоянні. На 49-й хвилині захисники господарів прогледіли Йовіча, який, отримавши м’яч по центру воріт, вийшов один на один з Кепою і виграв дуель. Надалі ініціатива переходила від однієї команди до іншої, але ніхто так і не зміг реалізувати свої моменти, після чого гра перейшла в додатковий час.

Челси - Айнтрахт

У першому екстра-таймі Айнтрахт мав дві чудові можливості вирвати перемогу, проте Луїс і Дзаппакоста рятували свою команду, виносячи м’яч практично з лінії воріт. У другому таймі додаткового часу м’яч побував у сітці воріт гостей, але арбітр не зарахував гол через атаку на воротаря.

У серії післяматчевих пенальті першими помилилися лондонці – не забив Аспілікуета, але потім Кепа зробив два сейви, а вирішального удару завдав Азар – 4:3. Таким чином, у фіналі Ліги Європи відбудеться лондонське дербі між Челсі й Арсеналом.

Челсі – Айнтрахт 1:1, пен. 4:3 (перший матч 1:1)

Голи: Лофтус-Чік 28 – Йовіч 49

Челси

Фінал Ліги Європи сезону-2018/2019 пройде 29 травня в Баку на стадіоні Олімпійський.

Номінальним господарем у фінальному поєдинку Ліги Європи буде Челсі.

Варто зазначити, що за перемогу в Лізі чемпіонів також поборються два англійські клуби – лондонський Тоттенгем і Ліверпуль.

Фінал Ліги чемпіонів сезону-2018/2019 відбудеться 1 червня в Мадриді на стадіоні Ванда Метрополітано.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.