Збірна України U-20 досягла небувалої вершини, вперше в своїй історії вигравши чемпіонат світу

У фінальному матчі світової першості, яка проходила в Польщі, команда Олександра Петракова у вольовому стилі здобула блискучу перемогу над Південною Кореєю.

Збірна України, пропустивши на самому початку матчу з пенальті, змогла відігратися і вийти вперед завдяки дублю нападаючого Динамо Владислава Супряги, а під кінець зустрічі ще один представник київського клубу Георгій Цітаїшвілі добив суперника, встановивши остаточний рахунок 3:1.

Історичний тріумф збірної України U-20 на чемпіонаті світу, викликав захват в українських уболівальників, які розсипалися привітаннями та компліментами команді.

«Просто великолепная сегодняшняя история!!! Просто хочу поздравить пацанов, с победой!!!!! Скоро мы увидим этих игроков в нескольких европейских клубах!!! Молодцi @FFUKRAINE !! Так держать!!», «Сподіваємося що не всього життя, а попереду в них щє більші перемоги», «Вітаємо з титулом, заслуженим», «З Перемогою! Справжні чоловіки!», «Молодцы! Отличная команда молодых талантов», «Вітання, ви були найкращі», «Хортиця порубала Шаолінь!©», – зазначили підписники офіційної сторінки Української асоціації футболу в Twitter.

При цьому привітання збірній України були не тільки від українських уболівальників, але й від любителів футболу з усього світу: «From Brazil congratulations Ukrania … Wonderful», «Congrats from Brazil!», «congratulation from France ;)», «Saudações do Brasil, título merecido», «Gratulacje!!», «Well deserved», «You deserved that gold medal! Good job guys».

Початок фінального матчу чемпіонату світу став шокуючим для збірної України. У першій атаці гравець корейської команди впав на лінії штрафного українців в боротьбі з Безкоровайним. Головним арбітр, скориставшись допомогою VAR, призначив пенальті. Лунін не вгадав, а Лі Кан Ін відправив м’яч у протилежний від голкіпера кут.

Гаряча зірка “Квартал 95” похвалилася формами без білизни: “Тільки вчимося”

Проте ще в першому таймі збірній України вдалося вирівняти становище. На 34-й хвилині після подачі зі штрафного корейці вибили м’яч, але після відскоку від ще одного гравця азійської команди той потрапив точно в ноги Супрязі. Нападаючий Динамо розвернувся і поцілив у нижній кут воріт.

У другій половині зустрічі Супряга вивів українську команду вперед. На 52-й хвилині південнокорейські футболісти, намагаючись відібрати м’яч у Коноплі, самі ж зробили розрізний пас на українського нападаючого, який, опинившись перед воротами, вистрілив у дальній кут.

А під кінець поєдинку Цітаїшвілі зняв усі питання про те, хто стане чемпіоном світу. На 89-й хвилині півзахисник Динамо протягнув м’яч через півполя, на швидкості обіграв захисника і поставив ефектну крапку в фіналі.

Сборная Украины U-20

Чемпіонат світу U-20. Фінал

Україна – Південна Корея 3:1

Голи: Супряга 34, Супряга 52, Цітаїшвілі 89 – Лі Кан Ін 5

Нагадаємо, раніше головний тренер збірної України Андрій Шевченко розповів, яким чином команда потрапить на Євро-2020.

Як повідомляла Politeka, в УЄФА раніше озвучили рекордний розмір призового фонду Євро-2020.

Також Politeka писала, що УЄФА визначив країну, яка прийме Чемпіонат Європи з футболу в 2024 році.