Скандал на матчі між донецьким Шахтарем і київським Динамо привів до порушення кримінальної справи

Напередодні центральний матч 14-го туру української Прем'єр-ліги, в якому Гірники здобули перемогу 1:0 над принциповим суперником, був перерваний через образи на расовому ґрунті бразильських футболістів донецької команди з боку уболівальників киян.

Як повідомляє прес-служба Національної поліції в Харківській області, за підсумками того, що сталося, було відкрито кримінальне провадження за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

Тайсон

Ця стаття передбачає штраф від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на термін до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років або без такого.

Як встановило слідство, під час матчу близько 20 фанатів Динамо вигукували расистські образи на адресу гравців Шахтаря. Зараз правоохоронці встановлюють і розшукують причетних до порушення.

Нагадаємо, що матч між Шахтарем і Динамо розпочався в невисокому темпі з великою кількістю порушень з боку обох команд. Динамівцям вдалося першими створити небезпеку біля воріт господарів, але вже після атаки Гірників у відповідь вони опинилися в ролі наздоганяючих. Після подачі кутового Кривцов виграв верхову боротьбу на ближній штанзі, відправивши головою м'яч у ворота.

Ближче до кінця зустрічі пристрасті розігралися вже не тільки на полі. На 75-й хвилині Тайсон, не витримавши образ з боку вболівальників Динамо, показав їм середній палець, вдарив м'яч у бік фан-сектору і розплакався. Головному арбітру матчу довелося перервати гру і відвести команди в підтрибунне приміщення, а диктор по стадіону зробив оголошення про неприпустимість расистських проявів, через які поєдинок може бути остаточно зупинений.

Тайсон

Матч все ж був відновлений, а суддя відразу ж продемонстрував червону картку Тайсону за непристойний жест. Проте за час, що залишився, Динамо не змогло скористатися своєю чисельною перевагою і відігратися.

Таким чином, Шахтар, набравши 40 очок, продовжує очолювати турнірну таблицю чемпіонату України, а Динамо з 27 балами опустилося на четверте місце.

Нагадаємо, раніше Шахтар дізнався суперників у Лізі чемпіонів: результати жеребкування групового етапу.

Як повідомляла Politeka, зарплата Коноплянки в Шахтарі розсекречена: «пішов на зниження».

Також Politeka писала, що капітан Шахтаря отримав жахливий удар під час матчу: гравцю довелося рятувати життя.